II Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

 

Dnia 29 maja w naszej szkole miał miejsce II Szkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs odbywał się na II etapach, a wzięli w nim udział chętni uczniowie klas I-III i IV-VI. Organizatorkami zmagań z poprawną pisownią były panie Renata Praczyk i Dorota Krawczyk. Zadaniem uczniów było poprawne zapisanie 50 wyrazów zawierających trudności ortograficzne zawarte w podstawie programowej nauczania języka polskiego dla I i II etapu edukacyjnego. 

 

Laureatkami konkursu na I etapie edukacyjnym zostały uczennice klasy III.

 

I miejsce – Anita Kiszel

 

 

II miejsce – Weronika Bachórz

 

 

           III miejsce – Eliza Witecka

 

 

 

Laureatami konkursu na II etapie edukacyjnym zostali:

 

I miejsce – Joanna Jajor kl. VI (44 poprawnie zapisane wyrazy)

 

 

II miejsce – Patrycja Grześkowiak kl. VI (40 poprawnie zapisanych wyrazów)

 

 

           III miejsce – Zofia Bryll i  Szymon Gruszka kl. V (po 37 poprawnie zapisanych wyrazów)

 

 

 

 

Wszystkim laureatom gratulujemy  i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

 

 

 

II Szkolny Konkurs o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy

Dnia 4 maja w szkole odbył się I etap II Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas IV-VI. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu składającego się z pytań dotyczących twórczości poety. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące uczennice:

·         Patrycja Grześkowiak

·         Kinga Gruszka/Amelia Mikołajczak

·         Zofia Bryll

·         Karolina Krupińska

·         Roksana Walczak

II etap kwizu odbył się 13 maja. Uczennice oprócz udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości treści wierszy ze zbioru „Brzechwa dzieciom” i lektury „Akademia Pana Kleksa” musiały także wykazać się znajomością dość bogatego życiorysu Jana Brzechwy. Wśród zadań praktycznych  należało wskazać warzywa, które występują w wierszu „Na straganie”. To z pozoru proste zadanie sprawiło uczestniczkom sporo kłopotów. Ponadto należało także rozpoznać po dotyku przedmiot, skojarzyć go z utworem Brzechwy i podać jego tytuł. Zadaniem uczennic było również rozpoznanie tytułu wiersza po podanych przez prowadzącą skojarzeniach.

Po podliczeniu punktów konkursowych wyłoniono zwyciężczynie:

I miejsce zajęła – Zofia Bryll z klasy V

II miejsce – Karolina Krupińska z klasy VI

 

III miejsce   - Patrycja Grześkowiak z klasy VI

 

 

 

 

Turniej Tańca Nowoczesnego

23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. odbył się już po raz drugi Turniej Tańca Nowoczesnego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Macieja Bratborskiego.

 

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych tancerzy i popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży.

 Naszą szkołę reprezentowały trzy grupy taneczne:

         „Iskierki”- dzieci z kl. 0- III opiekun R. Praczyk

         „SO DANCE”- dzieci z kl. IV-VI opiekun R. Praczyk

         „Wild Kids”- dzieci z kl. V-VI opiekun N. Szajber

 

Grupy taneczne zaprezentowały wysoki poziom artystyczny w ciekawych układach choreograficznych.

W podziękowaniu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Wyróżnionym tancerzom i grupom tanecznym wręczono puchary.

 

Serdecznie gratulujemy grupie SO DANCE, która zdobyła puchar i wyróżnienie!

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

 

Finał konkursu plastycznego na „Najpiękniejsze pisanki”

22 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowo- kinowej kina „Mieszko” w Koźminie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu plastycznego na „Najpiękniejsze pisanki”.

 

 

Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatora czyli Gminny Zespół Instytucji Kultury w Koźminie Wlkp. Wręczali je Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski, Przewodniczący Rady Miasta Justyn Zaradniak, Dyrektor Gminnego Zespołu Instytucji Kultury Leszek Ziętkiewicz i pani Maria Malinowska- pomysłodawczyni konkursu.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Kacper Burdziąg uczeń kl. V,

 

 

a nagroda przypadła Patrycji Grześkowiak uczennicy kl. VI.

 

 

Zwieńczeniem imprezy był poczęstunek i oglądanie całej ekspozycji prac na wystawie pokonkursowej.

 

Gratulacje!!!

 

 

 

 

III KOŹMIŃSKI KONKURS TALENTÓW

Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy i Stowarzyszenie Razem w Przyszłość to główni organizatorzy trzeciej edycji konkursu „Mam talent”, którego finał odbył się 17 kwietnia. Naszą szkołę reprezentował zespół taneczny „Wild Kids” prowadzony przez panią Natalię Szajber  oraz talenty wokalne: Patrycja Grześkowiak z kl. VI i Aleksandra Chojnacka z kl. V przygotowywane przez panią Renatę Praczyk.

 

Wyniki tej edycji konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Pierwsze miejsce wśród wielu zdolnych i fantastycznych talentów zdobyła uczennica naszej szkoły Aleksandra Chojnacka, która urzekła i oczarowała swoim występem jury śpiewając utwór „Time to say goodbye”.

 

 

 

Dodatkowo uczniowie z formacji "Wild Kids" zostali wyróżnieni za swój talent taneczny.

 

 

Wielkie gratulacje !!!

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA BRZECHWY

 

 

30 marca odbył się II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW JANA BRZECHWY, zorganizowany przez panią Natalię Szajber. Z każdej klasy wychowawcy wytypowali po dwóch uczniów, którzy pięknie recytowali wiersze poety.

Jury w składzie pani dyrektor Irena Jaskółka, pani Dorota Krawczyk i pani Renata Praczyk oceniało zmagania uczestników.

 

Wyniki prezentują się następująco:

          I MIEJSCE: Maria Pawełczyk, klasa II

          II MIEJSCE: Sandra Kasałka, klasa V

          III MIEJSCE: Zuzanna Płóciennik, klasa I

 

          WYRÓŻNIENIA: Roksana Walczak, Karolina Krupińska,Dominika Piotrowska

 

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

 

ZOBACZ ZDJĘCIA NA BLOGU KLASY III

 

 

 

Międzyszkolny konkurs „Tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe”

11 grudnia w Szkole Podstawowej im. St. Mikołajczyka w Borzęcicach odbył się międzyszkolny konkurs o charakterze artystycznym. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Sandra Kasałka, Julia Pawełczyk i Zuzanna Płóciennik. Dwie pierwsze wykonywały prace plastyczną- bombkę świąteczną, a Zuzia uczestniczyła w przeglądzie wokalnym kolęd i pastorałek. Zaśpiewała pastorałkę „Bosy Pastuszek” zachwycając swoim wykonaniem jury. Suma punktów zdobyta podczas tego konkursu pozwoliła wywalczyć I miejsce.

 

 

Wielkie gratulacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUKCES SERGIUSZA W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W czwartek, 29 stycznia dyrektor i instruktorzy GZIK-u zaprosili do Ośrodka Kultury dzieci sześcioletnie ze wszystkich placówek w mieście i gminie Koźmin Wlkp. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Zima na wesoło”., w którym paluszkami namalowały zimę. Prace oceniało jury. Specjalne nagrody przyznali: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp, Przewodniczący Rady Miejskiej i Dyrektor GZiK. 
 
W sumie w konkursie wzięło udział 40 dzieci, reprezentujących placówki oświatowe z całej gminy. Konkurs był dla maluchów okazją do wspaniałej zabawy i zwiedzenia nowego domu kultury przy ul. Floriańskiej. Prace, które powstały były piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe. 

Jury w składzie: Maria Malinowska, Elżbieta Rychlik i Wanda Bachorz nagrodziło 3 małych artystów. 
 
Specjalną nagrodę ufundował także Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. W jego imieniu upominekSergiuszowi Pańczakowi z SP Stara Obra wręczył wiceburmistrz Jarosław Ratajczak. 
Wszyscy mali artyści za udział w konkursie otrzymali drobne upominki. 
 
wychowawczyni oddziału przedszkolnego   
Monika Kasperkowiak
 
 
 
 

POTYCZKI JĘZYKOWE W GIMNAZJUM

 
7 listopada w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy odbyły się VI potyczki językowe "Bitwa na języki" w których udział brali przedstawiciele klasy VI - Patrycja Grześkowiak, Joanna Jajor i Kinga Gruszka. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć występy wokalne i cyrkowe gimnazjalistów. Jednak niewątpliwie głównym punktem potyczek były konkurencje językowe - zagadnienia dotyczyły krajów i języków europejskich oraz sprawdzały znajomość środków językowych. Uczniowie mogli również wykazać się w konkursie karaoke, w którym wylosowaliśmy piosenkę Adele - Set Fire To The Rain.
Nasze uczennice świetnie poradziły sobie z zadaniami i zajęły 2 miejsce.
 
Gratulujemy! J

 

Joanna Garlińska

 
 
 
 
 

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Jak co roku zorganizowałam w naszej szkole, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, konkurs na "Najpiękniejszy świąteczny wystrój sali". Uczniowie wraz  z wychowawcami aktywnie przystąpili do rywalizacji i z wielkim zapałem dekorowali swoje klasy. Wyniki przedstawiają się następująco:
 
          I miejsce- klasa III
 
         
       II miejsce- kl. I
 
         
       III miejsce- oddział przedszkolny
 
 
GRATULUJĘ  ZWYCIĘZCOM i serdecznie dziękuję wszystkim 
za udział w konkursie.
 
 
Monika Kasperkowiak 
 
 
 
 

Konkurs plastyczny "Przyjazny duszek"

 

31 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przyjazny duszek" zorganizowanego przez klasę III. Uczniowie w dowolny sposób i dowolną techniką  prezentowali  postać przyjaznego duszka.

Wyniki prezentują się następująco:

          MIEJSCE I- Martynka i Malwinka Pierzynowskie

          WYRÓŻNIENIE- Sandra Kasałka

          WYRÓŻNIENIE- Sergiusz Pańczak

 

 

 

 

 

Konkurs plastyczny „Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa z motywem powstańczym”

 

 

18 grudnia 2014 r. w kinie „Mieszko” odbył się finał konkursu plastycznego „Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa z motywem powstańczym”. Organizowali go: Gminny Zespół Instytucji Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp. W Koźminie Wlkp. pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

 

Zdobywcą I miejsca w kategorii IV- VI został uczeń naszej szkoły Kacper Burdziąg. Oprócz tego zdobył on wyróżnienie za wykonanie kartki bożonarodzeniowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

POBIEGNIJ POD ZAMEK

 

 

Nasi uczniowie preferują aktywny wypoczynek i zawsze chętnie biorą udział w przedsięwzięciach promujących ruch i zdrowy tryb życia. 4 października liczna grupa wychowanków reprezentowała naszą szkołę na XXXVIII Biegu Maćka. W tym roku  bieg uliczny dla mieszkańców miasta i gminy Koźmin odbył się pod hasłem "Pobiegnij pod Zamek".

 

Najlepszą biegaczką z naszej szkoły jest uczennica klasy III- Wiktoria Mikołajczak, która zajęła III miejsce.

 

 

 

 

Najlepszym biegaczem okazał się Adrian Jakubiak, który otarł się o podium zajmując IV miejsce.

 

 

 

Poniżej wyniki naszych szkolnych biegaczy:

 

 

 

DZIEWCZĘTA 2006

 

10. Wiktoria Grześkowiak

 

27. Maria Pawełczyk

 

DZIEWCZĘTA 2005

 

3. Wiktoria Mikołajczak

 

11. Malwina Pierzynowska

 

25. Iza Roszak

 

DZIEWCZĘTA 2003

 

20. Julia Pawełczyk

 

26. Zofia Bryll

 

29. Aleksandra Chojnacka

 

31. Amelia Mikołajczak

 

35. Sandra Kasałka

 

DZIEWCZĘTA 2002

 

17. Patrycja Grześkowiak

 

CHŁOPCY 2007

 

4. Adrian Jakubiak

 

22. Brajan Kulka

 

CHŁOPCY 2006

 

7. Krystian Olejniczak

 

10. Mateusz Baranek

 

CHŁOPCY 2005

 

12. Bartosz Waśkowiak

 

CHŁOPCY 2004

 

30. Bartek Jakubiak

 

CHŁOPCY 2003

 

22. Damian Sobczak

 

CHŁOPCY 2002

 

12. Maciej Burdziąg

 

18. Norbert Szlachetka

 

 

 

 

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !

 

 

 

 ©2016 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.